O projekcie...

Czym jest projekt Nostalgia? Wracamy do przeszłości!

O projekcie...

Postprzez administrator » Pn lut 10, 2014 09:46

Witam na forum Projekt Nostalgia!

Wiele razy wracałem myślami do czasów dawnych, kiedy internet był dobrem luksusowym, a jego prędkość w domu ograniczały buczące modemy. Na początku wieku w Polsce wyrastały jak grzyby po deszczu kawiarenki internetowe, które przyniosły powiew zachodu, a wraz z nim pojawiły się pierwsze rozgrywki internetowe, które bardzo szybko urosły do rangi kultu. Tytuły takie jak Counter-Strike, Day of Defeat, Tactical-Ops, Strike-Force, Infiltration dominowały w sieci, dając mi, i zapewne Wam, niemłodzi ludzie, setki godzin zabawy.

Z czasem te mody zostały zastąpione przez ich nowsze, komercyjne wersje - i o ile młodzi, chwytający po nie pierwszy raz uznali je od razu za "klasykę", wielu starych patrzyło jak ich ulubione "strzelanki" odchodzą do lamusa. Już pod koniec 2010 roku ciężko było odnaleźć listę serverów do Counter-Strike 1.5, Tactical-Ops 2.2 (zastąpiony przez Assault of Terror) przechodził ostatnią reaktywację i znikł z tematów o grach, Day Of Defeat 1.0, który doczekał się także odsłony w nowej wersji zapadł się pod ziemię. I tak w 2013 roku niemalże wszystkie informacje o możliwościach rozgrywki rozmyły się w czeluściach historii sieci, gracze z braku informacji, i też ze smutku nad losem setek martwych for internetowych tym grom poświęconym, stracili możliwość powrotu do przeszłości.

Ale mam chęć to zmienić, bo wierzę że jest Was wielu, którzy chcą przypomnieć sobie naprawdę cudowne czasy i pograć w klasykę w dorosłym już towarzystwie na odpowiednim poziomie.

Dlaczego wybrałem wspomniane tytuły? Przede wszystkim, ponieważ projekty te były całkowicie darmowe, tworzone przez ludzi z pasją. Po drugie, każdy cechował wyjątkowy klimat oraz wiele rozwiązań, które w produktach komercyjnych zanikły.

Z pozdrowieniami i życzeniami miłego uczestniczenia w Projekcie Nostalgia,
administrator
Projekt Nostalgia - Powrót do przeszłości w najlepszym wydaniu!
administrator

Postprzez » Pn lut 10, 2014 09:46

Powrót do Projekt Nostalgia